Google chce více chránit soukromí uživatelů

Google včera při příležitosti oslav "Data Privacy Day" na svém blogu oznámil, že podnikne nové kroky k tomu, aby soukromí uživatelů bylo ještě více chráněno.
reklama

"Vládní agentury mají za úkol vyhledávat ilegální aktivitu a dbát o bezpečnost veřejnosti," napsal David Drummond z Googlu. "Na druhou stranu je však důležité, aby zákony uživatele chránily před velkým množstvím vládních požadavků na zpřístupnění jejich osobních informací." Google chce podniknout především tyto tři kroky:

- spolupracovat na modernizaci zákona U.S. Electronic Communications Privacy Act (ECPA), který se prakticky nezměnil od roku 1986, kdy IBM představilo svůj první laptop

- i nadále zveřejňovat zprávy o počtu vládních požadavků na vydání informací o soukromí uživatelů. Například včera Google publikoval FAQ, ve kterém je popsán celý proces vydávání osobních informací.

- přísně vyhodnocovat vládní požadavky na vydání osobních dat uživatelů. Minulý týden Google zveřejnil, že dvě třetiny požadavků, které v USA obdržel, bylo zasláno bez jakéhokoli soudního posvěcení.

Data Privacy Day se začal v USA a Kanadě "slavit" v roce 2008 a jde o obdobu evropského Data Privacy Day, který oslavuje vůbec první mezinárodní smlouvu týkající se ochrany dat podepsanou v roce 1981.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru