Google chce do své internetové knihovny naskenovat 129 milionů knih

Google včera oznámil, že spočítal celkové množství knih na celém světě - a do desíti let je chce všechny převést do digitální podoby.
reklama

Podle Googlu je na světě neuvěřitelných 129 864 880 knih. A přes 12 milionů z nich už internetový gigant naskenoval v rámci svého amciózního projektu Google Books, který má za cíl vytvoření největší internetové knihovny na světě. "Pokud jste součástí společnosti, která se snaží digitalizovat všechny knihy na světě, první co vás napadne je: Kolik těch knih vlastně je?," napsal Taycher včera na oficiální blog. Společnost shromažďuje informace o knihách z několika systémů jako je například známý ISBN používaný od 60. let. Podle Taychera je však mnohdy problém určit, co vlastně kniha je a co ne.

Google plánuje dokončit skenování všech knih na světě do konce tohoto desetiletí. Jakmile bude digitální knihovna hotova, bude podle Googlu obsahovat čtyři miliardy stránek. Internetový gigant si v současné době půjčuje knihy ke skenování od čtyřiceti knihoven po celém světě. I když se společnost stále soudí s některými vlastníky autorských práv, s většinou se již dohodla a nyní čeká pouze na to, až americký soud rozhodne, zda se na knihy, které již nebyly delší dobu tisknuty, stále autorská práva vztahují.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru