Google chce Chrome apps přenést na Android a iOS

Google chce rozšířit dosah svých Chrome apps mimo desktopové operační systémy a přenést je na mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS.

Reklama

Google pracuje na novém nástroji, jenž nabídne obdobné možnosti, jako API pro desktopové Chrome apps a umožní přistupovat ke GPU a dalšímu hardwaru mobilních zařízení. Vývojáři tak budou moci vytvářet pro mobilní platformy zajímavé pluginy. Chrome apps jsou tradičně postaveny na HTML, CSS a JavaScriptu, avšak nabízejí více funkcí, než standardní webové aplikace. Aplikace vytvořené pomocí nového nástroje mají být natolik kvalitní, že se dostanou do Google Play Store a Apple App Store, přičemž by se měly stát zajímavou alternativou k nativním aplikacím.

Zmíněné nástroje pro přenesení Chrome apps na Android a iOS jsou stále ve vývoji (androidová verze je blíže dokončení), ale Google očekává beta verzi v lednu. Vývojáři, kteří by případně o mobilní aplikace Chrome měli zájem, se mohou podívat na web projektu GitHub, kam jsou průběžně postovány zajímavé informace a ukázky aplikací.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář