Google chce Chrome apps přenést na Android a iOS

Google chce rozšířit dosah svých Chrome apps mimo desktopové operační systémy a přenést je na mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS.
reklama

Google pracuje na novém nástroji, jenž nabídne obdobné možnosti, jako API pro desktopové Chrome apps a umožní přistupovat ke GPU a dalšímu hardwaru mobilních zařízení. Vývojáři tak budou moci vytvářet pro mobilní platformy zajímavé pluginy. Chrome apps jsou tradičně postaveny na HTML, CSS a JavaScriptu, avšak nabízejí více funkcí, než standardní webové aplikace. Aplikace vytvořené pomocí nového nástroje mají být natolik kvalitní, že se dostanou do Google Play Store a Apple App Store, přičemž by se měly stát zajímavou alternativou k nativním aplikacím.

Zmíněné nástroje pro přenesení Chrome apps na Android a iOS jsou stále ve vývoji (androidová verze je blíže dokončení), ale Google očekává beta verzi v lednu. Vývojáři, kteří by případně o mobilní aplikace Chrome měli zájem, se mohou podívat na web projektu GitHub, kam jsou průběžně postovány zajímavé informace a ukázky aplikací.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru