Google Buzz je oficiálně mrtvý

Sociální platforma Google Buzz, která měla konkurovat Twitteru, avšak nedokázala nalákat dostatečný počet uživatelů, oficiálně končí.
reklama

Google Buzz byl spuštěn v únoru 2010 a měl umožňovat sdílení aktualizací, fotografií, videa a odkazů s přáteli na Gmailu. Google chtěl se svou službou Buzz uspět díky "tajnému algoritmu", jenž měl sám určovat, které aktualizace statusů mají být přátelům ukazovány přednostně a které ne. Google Buzz také "inteligentně" vybíral lidi, s kterým si daný uživatel psal nejvíce e-mailů a automaticky následoval jejich aktualizace.

To se však, bohužel pro Google, stalo obrovským problémem kvůli ochraně soukromí. Celou věcí se dokonce začala zabývat americká Federal Communications Commission. Google se za tyto problémy omluvil a opravil je, pověst Buzz však již byla nevratně pošramocena. Na druhou stranu, Google Buzz by podle analytiků b neuspěl nejspíše ani v tom případě, že by problémy s ochranou soukromí neměl, jelikož se nedokázal dostatečně odlišit od Facebooku nebo Twitteru.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru