Google bude zveřejňovat kritické díry v cizím softwaru již po týdnu

Vývojáři Googlu jsou známí tím, že čas od času objeví v softwaru a webových aplikacích různých společností bezpečnostní díry. Pokud se toto doposud stalo, Google dal společnosti 60 dnů na to, aby na díru vydala aktualizaci a až poté ji zveřejnil. Nyní se americká společnost rozhodla svůj přístup změnit a bude známé exploity zveřejňovat již po týdnu. 
reklama

Nutno však zdůraznit, že půjde pouze o kritické díry, které jsou aktivně zneužívány. Rozhodnutí přišlo krátce poté, co inženýr Googlu Tavis Ormandy odkryl novou díru ve Windows 7 a Windows 8. V tomto případě byla díra odhalena jen pět dnů poté, co na ni byl upozorněn Microsoft. Ormandy mimo jiné tehdy řekl, že s bezpečnostním týmem Microsoftu se velmi těžko spolupracuje.

Google vůbec často objevuje díry v produktech Microsoftu. Například v únoru Microsoft vydal velký balík aktualizací, z nichž polovina byla určena na díry objevené Googlem. Podle vyjádření Googlu je týden dost na to, aby společnosti uživatele informovaly o problému a dokonce na něj vydaly i aktualizaci. U nekritických aktualizací a děr, jež nejsou aktivně zneužívány, bude Google i nadále dodržovat šedesátidenní lhůtu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru