Google bude za díry ve svých službách vyplácet více peněz

Google na svém oficiálním blogu oznámil, že zvyšuje částky, které vyplácí za bezpečnostní díry nalezené v jeho službách.
reklama

Google bere bezpečnost opravdu vážně, a to až do té míry, že již nějakou dobu vyplácí za objevení chyb ve svých službách solidní částky. Nyní americký gigant oznámil, že mění pravidla svého programu. Za díru v Google Accounts společnost nově bude vyplácet namísto 3 133 dolarů rovných 7500 dolarů. Za bezpečnostní riziko v dalších službách typu Google Wallet a Gmail pak Google odměnu ztrojnásobí z 1337 dolarů na 5000 dolarů. Za závažnou díru v procesu autorizace pak bude namísto 5000 dolarů vyplaceno 7500 dolarů.

Nezměněna zůstává odměna ve výši 20 000 dolarů za díru, která možní útočníkovi na dálku spustit kód přes Google Accounts. Jak společnost dodává na svém blogu, na vyplacení peněz vzniká nárok až poté, co inženýři Googlu danou chybu řádně prozkoumají. V poznámce je pak uvedeno, že "známé problémy s nízkým rizikem" nejsou nijak honorovány. Od představení programu v listopadu 2010 Google za cca 1500 chyb ve svých službách 250 osobám vyplatil 828 000 dolarů. Někteří lidé se rozhodli, že svůj zisk věnují na charitu - v takovém případě Google odměnu navýší o 100 %.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru