Google Browser Sync končí

Oblíbené rozšíření od Google určené pro webový prohlížeč Firefox končí. Google Browser Sync automaticky zálohoval veškerá nastavení Firefoxu, včetně přístupových hesel. Stačilo jej nastavit a o nic dalšího nebylo třeba se starat.

Reklama

Zdá se, že pro Google nebyl vývoj tohoto modulu nijak významný, nebo´t pro něj vyčlenil minimum vývojářů. Google Browser Sync tak nebude aktualizován pro Firefox 3 a současná verze bude podporována pouze do konce roku 2008.

Pokud hledáte kvalitní náhradu, zkuste si nainstalovat rozšíření Foxmarks. Pro vytváření kompletní zálohy nicméně doporučuji FEBE, viz článek Firefox a zálohování dat.

Zdroj: Google Operating System

Reklama

Komentáře

no tak to je skvelé, nainštaloval som si to po Vašom článku tu na maxiorlovi a ono to teraz končí, zákon schválnosti funguje...no nič, tak či onak používam mozbackup, aj keď GBS bol pohodlnejší...

Zase tak úplný konec nepůjde, Google prý uvolnil zdrojové kódy k projektu, tak by se toho mohli schopní programátoři chytit. Prý ale ale rýsuje podobné rozšíření od Mozilly se jménem Weave.

http://www.root.cz/zpravicky/google-browser-sync-otevrel-sve-kody/

No, otevřené zdrojáky ještě nezaručují úspěch. Navíc si dlouho rozmyšlím, které firma svěřím k ukládání data s hesly a podobně. Google jsem věřil.
Na Rootu píšou, že Weave lze provozovat oproti úložišti na vlastním serveru, což je docela zajímavé. Akorát mě trošku vadí, že se k tomu nemůžu dostat. Prý "We've reached our account limit, and have stopped accepting any new registrations for at least a few days."

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář