Google blokuje další torrentové stránky

Google do svého "blacklistu" webů, jež nejsou podporovány funkcemi Autocomplete a Instant Search, přidal další stránky.
reklama

Na počátku tohoto roku Google začal potichu blokovat určitá klíčová slova ve svém vyhledávači. Na dotazy typu BitTorrent, RapidShare nebo MegaUpload se ve vyhledávači stále zobrazovaly relevantní výsledky, avšak tato klíčová slova zmizela z funkcí Autocomplete (nabízí uživateli doporučení po zadání několika písmen klíčového slova) a Instant Search (zobrazuje výsledky v reálném čase jak uživatel píše klíčové slovo). Google od té doby vysvětlil, že takto bude cenzurovat populární stránky na sdílení obsahu a nyní dostál svému slovu. V Autocomplete a Instant Search jsou nyní blokována klíčová slova jako thepiratebay, the pirate bay, isohunt, torrentreactor, btjunkie, kickasstorrents, sumotorrent, btmon nebo extratorrent.

I když většinu uživatelů, kteří na tyto stránky chodí přímo, změny Googlu nijak neovlivní, návštěvnost daných webů se jistě sníží. To potvrzuje například TorrentFreak, podle jehož statistik se návštěvnost webu od počátku tohoto roku rapidně snížila. Podobně na danou situaci nahlíží RapidShare, podle které "Google prostě zašel až příliš daleko". Mluvčí PirateBay pak pak už jen dodal, že jde "o další krok napříč kompletní cenzuře internetového vyhledávače - bez právních podkladů." Otázkou také zůstává, zda je náhodou, že Google blokuje nové torrentové stránky jen pár dnů poté, co spustil svou službu Google Music. Hudba, kterou zde Google prodává, je totiž zdarma dostupná ke stažení na zmíněných webech.

Zdroj. Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru