Google Babble zjednoduší komunikaci na internetu

Google pracuje na nové službě s názvem Babble, která bude unifikovat jednotlivé komunikační nástroje Googlu do jednoho řešení.
reklama

Google během posledních let vytvořil řadu komunikačních platforem propojených s všemožnými službami. Na přenos hlasových, video a textových zpráv je tu Google Talk, Hangouts umožňují video konference, Messenger je určen pro mobilní zprávy a nakonec je tu Voice. Všechny služby jsou založeny na platformě s názvem XMPP, ne všechny však spolu spolupracují. To by se nyní mělo změnit. Google údajně pracuje na zkombinování existujících komunikačních platforem do jedné unifikované služby s názvem Babble.

Detailů je zatím málo, ví se pouze to, že služba bude představena v polovině května na konferenci Google I/O. Neočekává se příliš nových funkcí, ale spíše konzistentní uživatelské rozhraní napříč všemi platformami a službami. Podle serveru Geek.com bude Babble fungovat tak, že uživatel bude moci sdílet snímky v okně chatu stejně jako v G+ Messengeru, zahájit Hangout s kýmkoli ve svém seznamu kontaktů a konverzace budou přenášeny do všech existujících služeb. Jednotlivé služby budou podřazeny pod jednu platformu a uživatel bude moci využít to samé chatovací okno napříč všemi produkty Googlu s těmi samými funkcemi. Očekává se, že Babble bude dostupný i ve formě aplikací pro Android a Chrome OS.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru