Google Apps pro firmy již nejsou zdarma

Google změnil podmínky užívání svých Google Apps pro malé firmy tak, že je nyní už nebudou moci používat bezplatně.
reklama

Google ve svém příspěvku na blogu uvedl, že i malé firmy s 10 a méně zaměstnanci nyní budou muset platit padesát dolarů na zaměstnance na rok. Podle Claye Bavora z Googlu firmám bezplatná verze nedostačuje a mají čím dál větší požadavky na 24hodinovou podporu a větší e-mailovou schránku. Firemní uživatelé, kteří již nyní Google Apps užívají, však nebudou muset ani v budoucnu platit nic. Na druhou stranu v rámci placeného předplatného firma dostane telefonní podporu, 25GB e-mail a 99,9 % garanci provozu.

Google Apps vznikly před pěti lety, původně šlo pouze o propojení pouze několika služeb, během let však přibývaly další a další. Nejprve byl online kancelářských balík od Googlu dostupný zdarma firmám s 200 a méně zaměstnanci, o rok později Google tento limit snížil na 100, v roce 2009 na 50 a před rokem na pouhých 10 zaměstnanců. Google Apps for Education zůstanou bezplatné i nadále.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

To je absurdní výmluva, že verze zdarma firmám nedostačuje. Přeci když nedostačuje, tak si koupím placenou. Když dostačuje, nechám si zdarma. Na takovém modelu je postaveno spousta software. Ale třeba to tak chtějí a mají to dobře spočítané... Nicméně se obávám, že tu bezplatnou verzi skrouhnou i nám, co ji máme už několik let a dostačuje nám a 4 eura měsíčně za uživatele nám přijdou moc...  

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru