Google App Engine je nyní oficiálně bezpečný

Google oznámil, že jeho platforma pro aplikace Google Apps obdržela bezpečnostní certifikaci SSAE-16, což ocení především velké společnosti.
reklama

SSAE-16 je pokračováním SAS 70 typ 2, který Google Apps obdržely poprvé v roce 2008. Nyní je to však vůbec poprvé, co Google App Engine prošel auditem od American Institute of Certified Public Accountants (AICPA), jenž dává certifikace společnostem, které nabízejí cloudová řešení a podobně. V rámci auditu byly certifikovány i Google Apps Script a Google Storage for Developers.

Google ve svém blogu tvrdí, že je jednou z prvních společností, která nový certifikát SSAE-16 obdržela. Při auditu pro udělení certifikátu je zkoumáno všechno od fyzické bezpečnosti dat v centrech až po to, kteří pracovníci k nim mají přístup. Změny provedené v SSAE-16 tento certifikát podle Googlu měly co nejvíce přiblížit uznávanému mezinárodnímu bezpečnostnímu standardu pro cloud s názvem ISAE 3402. Díky získání SSAE-16 budou moci Google Apps začít používat některé velké společnosti, které tento certifikát z bezpečnostních důvodů vyžadují.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru