Google apeluje na vývojáře: upravte své webové stránky

Google v novém vyjádření apeluje na webové vývojáře, aby upravili své webové stránky pro pohodlné prohlížení na televizorech.

Reklama

Google vyzval vývojáře, aby své webové stránky více přizpůsobovali Google TV. Jelikož jsou totiž webové stránky navrženy pro ovládání klávesnicí a myší, jejich ovládání na televizoru v obývacím pokoji není až tak snadné. Google proto vydal nové šablony a doplnil knihovnu UI, což by mělo moci vývojářům při vytváření atraktivních webových stránek, ke kterým uživatelé mohou přistupovat ze svých obývacích pokojů. Google se k vývojářům obrací podobně jako Apple, jenž ve své době vydal pokyny, dle kterých se vývojáři měli soustředit na vytváření aplikací pro iPhony, v nichž uživatelé využijí své prsty namísto stylusů.

To vedlo k vytváření větších ikon pro mobilní aplikace. Google TV podporuje jak HTML5, tak Flash a i když Google před nedávnem přestal ve svém prohlížeči Chrome podporovat videa kódovaná pomocí H.264, Google TV je stále podporuje. Analytici poukazují na to, že Google má před sebou ještě stále dost práce – tím hlavním je především domluvit se s předními americkými studii jako je ABC, CBS, FOX a NBC na poskytování obsahu.

Zdroj: Notebooks.com

Reklama

Přidat komentář