Google apeluje na vývojáře: upravte své webové stránky

Google v novém vyjádření apeluje na webové vývojáře, aby upravili své webové stránky pro pohodlné prohlížení na televizorech.
reklama

Google vyzval vývojáře, aby své webové stránky více přizpůsobovali Google TV. Jelikož jsou totiž webové stránky navrženy pro ovládání klávesnicí a myší, jejich ovládání na televizoru v obývacím pokoji není až tak snadné. Google proto vydal nové šablony a doplnil knihovnu UI, což by mělo moci vývojářům při vytváření atraktivních webových stránek, ke kterým uživatelé mohou přistupovat ze svých obývacích pokojů. Google se k vývojářům obrací podobně jako Apple, jenž ve své době vydal pokyny, dle kterých se vývojáři měli soustředit na vytváření aplikací pro iPhony, v nichž uživatelé využijí své prsty namísto stylusů.

To vedlo k vytváření větších ikon pro mobilní aplikace. Google TV podporuje jak HTML5, tak Flash a i když Google před nedávnem přestal ve svém prohlížeči Chrome podporovat videa kódovaná pomocí H.264, Google TV je stále podporuje. Analytici poukazují na to, že Google má před sebou ještě stále dost práce – tím hlavním je především domluvit se s předními americkými studii jako je ABC, CBS, FOX a NBC na poskytování obsahu.

Zdroj: Notebooks.com

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru