Google Android OS je na sladkosti

Každá z verzí se totiž jmenuje po nějaké - Cupcake (vdolek), Donut (kobliha) i Eclair (Banánek) jsme tu již měli a nyní se chystá Flan (ovocný koláč). Co za tím vším vězí?
reklama

Nevíme, jestli si toho někdo všiml, nicméně je to zřetelná věc - společnost Google označuje jednotlivé názvy verzí Android OS abecedně jdoucími cukrovinkami. Zajímavé je, že vše začalo rovnou verzí 1.6 "Cupcake" a nikoliv "A" či "B". Pokud se někdo vyskytuje poblíž centrály Google pak si zřejmě také povšimne toho, že je každá verze zvěčněna příslušnou cukrovinkovou skulpturou na trávníku.

Dle vlastních slov Google, resp. vývojářského manažera Ryana Gibsona, hledal tým abecední pojmenovávací schéma, které se vždy stane zábavným motivem pro oslavy releasů nových verzí. Zprvu se uvažovalo o divokých zvířatech a virech (biologických), nicméně nakonec se tým rozhodl právě pro sladkosti, jelikož s prve jmenovanými nebývá na party žádná zábava.

Zdroj: AppScout">AppScout

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru