Google aktualizoval PageRank

Během včerejší noci vyhledávač Google zaktualizoval veřejně dostupné hodnocení webových stránek ve formě ukazatele desetibodové stupnice Google PageRank. Poslední taková aktualizace přitom proběhla loni na podzim. Majitelé webových stránek, které byly zprovozněny později, se teď mohou potěšit tím, jak moc jim PageRank narostl.

Reklama

Přestože veřejně dostupný Google PageRank napovídá o kvalitě webu a je jedním z faktorů, které určují cenu při prodeji odkazů nebo reklamního prostoru, není to ukazatel až tak přesný. Skutečnost je totiž taková, že Google má v podstatě tyto ukazatele dva. Ten, na jehož aktualizaci se vždy netrpělivě čeká, je přístupný například skrz lištu Google Toolbar do webového prohlížeče nebo různé online služby.

Není PageRank jako PageRank

Ovšem přehlížený a myslím si, že mnohem důležitější, je vnitřní PageRank, který si Google mění neustále a podle něj určuje pozici stránky ve výsledcích vyhledávání. Veřejně dostupný PageRank je pouze vyexportovanou hodnotou k určitému datu a jeho aktualizace probíhá dvakrát třikrát za rok. To tedy znamená, že pouhá aktualizace veřejného Google PageRanku nemá na pozici vašeho webu ve vyhledávači nebo na jeho návštěvnost přímý vliv.

A co vy, zaznamenali jste už změnu Google PageRank pro svou stránku? Je změna taková, jakou jste očekávali?

Reklama

Komentáře

A jakpak se změnil tady na Maxiorlovi? Doufám že k lepšímu :-)

Zůstal na pětce, což je dobré. O Vánocích spuštěný Backup HowTo dostal docela pěknou trojku, uvážíme-li, že neběží dlouho.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Tak, na google už s prominutím seru... člověk se snaží, dělá vše možné pro to, aby byl web dobře přístupný, vlastního obsahu plno, odkazuů všude možně plno, návštěv plno, ale Google sníží hodnocení ze 3 na 2. Nechápu. Ještě že aspoň SRANK roste a roste...

Hlavu vzůru. S Googlem se Vám třeba žije špatně, bez něj by to mohlo být ještě horší :-) Množství odkazů nenahrazuje kvalitu odkazů. Navíc příliš velký počet odkazů, které se objeví ve velmi krátké době může spíše uškodit. Nicméně hodnota PageRank ještě nemusí být vypovídající (jak jsem zmínil v článku), důležitý je počet návštěv nebo ziskovost webu.

Pokles z 3 na 2 je zajímavý, uvážím-li že můj Backup HowTo spuštěný okolo Vánoc dostal rovnou trojku z nuly.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

A to jedu na drupalu, se vsemi SEO vychytavkami...

To by mě zajímalo. Pošli odkaz, klidně mailem, pokud to tu nechceš zveřejňovat.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Jak sám Honzo víš, už nějaký pátek (28 měsíců) dělám podporu P2P BitTorrent klienta uTorrent. Ještě před pár dny jsem měl PR4 a očekával jsem PR5. Místo toho studená sprcha PR3. Dost dobře to nechápu. S-Rank má 78/100. Mnoho webmasterů směřuje odkazy na mé stránky. Ty už jsou v této době hodně známé. Je fakt, že na to může mít vliv i způsob psaní odkazu, což může znamenat rozmělnění PR jedna ku čtyřem:

http://www.utorrent.cz/
http://www.utorrent.cz
http://utorrent.cz/
http://www.utorrent.cz

Na druhou stranu mám komerční web http://www.valentine1.net/ , na který vedou odkazy jen ze dvou webových stránek, z nichž jedna má PR2 a druhá pak právě http://www.utorrent.cz/ s PR4 získala také PR3. S-Rank má též 3.

Absolutně nechápu, jak jim to to logaritmické pravítko počítá.

Čau, pod kůži vidí velkému Googlovi jen pár zasvěcených. Nicméně jsem toho názoru, že důležitější je návštěvnost, než jen hodnocení na nějakém žebříčku. Takže pokud Ti neklesl příliv návštěvníků z Google, moc bych nesmutnil. Snad jen při prodeji zpětných odkazů (který Google stejně nerad vidí) to může mít vliv na jejich cenu.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Čekal bych trochu častější aktualizace.. Asi je třeba se podle toho přímo neřídit...

Jak jsem psal v článku. Viditelný PageRank, který se aktualizuje jednou za čas, není až tak vypovídající ukazatel hodnocení webu v Google.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář