Google aktualizoval PageRank

Během včerejší noci vyhledávač Google zaktualizoval veřejně dostupné hodnocení webových stránek ve formě ukazatele desetibodové stupnice Google PageRank. Poslední taková aktualizace přitom proběhla loni na podzim. Majitelé webových stránek, které byly zprovozněny později, se teď mohou potěšit tím, jak moc jim PageRank narostl.
reklama

Přestože veřejně dostupný Google PageRank napovídá o kvalitě webu a je jedním z faktorů, které určují cenu při prodeji odkazů nebo reklamního prostoru, není to ukazatel až tak přesný. Skutečnost je totiž taková, že Google má v podstatě tyto ukazatele dva. Ten, na jehož aktualizaci se vždy netrpělivě čeká, je přístupný například skrz lištu Google Toolbar do webového prohlížeče nebo různé online služby.

Není PageRank jako PageRank

Ovšem přehlížený a myslím si, že mnohem důležitější, je vnitřní PageRank, který si Google mění neustále a podle něj určuje pozici stránky ve výsledcích vyhledávání. Veřejně dostupný PageRank je pouze vyexportovanou hodnotou k určitému datu a jeho aktualizace probíhá dvakrát třikrát za rok. To tedy znamená, že pouhá aktualizace veřejného Google PageRanku nemá na pozici vašeho webu ve vyhledávači nebo na jeho návštěvnost přímý vliv.

A co vy, zaznamenali jste už změnu Google PageRank pro svou stránku? Je změna taková, jakou jste očekávali?

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

A jakpak se změnil tady na Maxiorlovi? Doufám že k lepšímu :-)

návštěvník

Tak, na google už s prominutím seru... člověk se snaží, dělá vše možné pro to, aby byl web dobře přístupný, vlastního obsahu plno, odkazuů všude možně plno, návštěv plno, ale Google sníží hodnocení ze 3 na 2. Nechápu. Ještě že aspoň SRANK roste a roste...

Profile picture for user Jan Polzer

Hlavu vzůru. S Googlem se Vám třeba žije špatně, bez něj by to mohlo být ještě horší :-) Množství odkazů nenahrazuje kvalitu odkazů. Navíc příliš velký počet odkazů, které se objeví ve velmi krátké době může spíše uškodit. Nicméně hodnota PageRank ještě nemusí být vypovídající (jak jsem zmínil v článku), důležitý je počet návštěv nebo ziskovost webu.

Pokles z 3 na 2 je zajímavý, uvážím-li že můj Backup HowTo spuštěný okolo Vánoc dostal rovnou trojku z nuly.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

návštěvník

A to jedu na drupalu, se vsemi SEO vychytavkami...

návštěvník

Jak sám Honzo víš, už nějaký pátek (28 měsíců) dělám podporu P2P BitTorrent klienta uTorrent. Ještě před pár dny jsem měl PR4 a očekával jsem PR5. Místo toho studená sprcha PR3. Dost dobře to nechápu. S-Rank má 78/100. Mnoho webmasterů směřuje odkazy na mé stránky. Ty už jsou v této době hodně známé. Je fakt, že na to může mít vliv i způsob psaní odkazu, což může znamenat rozmělnění PR jedna ku čtyřem:

http://www.utorrent.cz/
http://www.utorrent.cz
http://utorrent.cz/
http://www.utorrent.cz

Na druhou stranu mám komerční web http://www.valentine1.net/ , na který vedou odkazy jen ze dvou webových stránek, z nichž jedna má PR2 a druhá pak právě http://www.utorrent.cz/ s PR4 získala také PR3. S-Rank má též 3.

Absolutně nechápu, jak jim to to logaritmické pravítko počítá.

Profile picture for user Jan Polzer

Čau, pod kůži vidí velkému Googlovi jen pár zasvěcených. Nicméně jsem toho názoru, že důležitější je návštěvnost, než jen hodnocení na nějakém žebříčku. Takže pokud Ti neklesl příliv návštěvníků z Google, moc bych nesmutnil. Snad jen při prodeji zpětných odkazů (který Google stejně nerad vidí) to může mít vliv na jejich cenu.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Profile picture for user Jan Polzer

Jak jsem psal v článku. Viditelný PageRank, který se aktualizuje jednou za čas, není až tak vypovídající ukazatel hodnocení webu v Google.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru