Google: 6 miliard nainstalovaných aplikací na Androidu

Google oznámil, že uživatelé na jeho operační systém Android již nainstalovali šest miliard aplikací a denně je aktivováno 550 000 nových telefonů na této platformě. Ještě před dvěma týdny Google uváděl, že zaznamenává 500 000 aktivací denně.
reklama

První miliardu nainstalovaných aplikací Google dosáhl za dvacet měsíců. O pět měsíců později společnost oznámila dvě miliardy a dva měsíce poté tři miliardy. Pěti miliard Google dosáhl před třemi měsíci. Jinými slovy v současné době Google zaznamenává 1 miliardu nainstalovaných aplikací každý měsíc.

Android má oproti jiný platformám výhodu v tom, že uživatelé mohou stahovat aplikace z více než jednoho app storu - minulý měsíc byl spuštěn například Android App Store od Amazonu. Pro srovnání, Apple tento měsíc oznámil, že překročil hranici 15 miliard nainstalovaných aplikací na svém systému iOS (v dubnu to ještě bylo 10 miliard). Předpokládá se, že Android platformu od Apple brzy dožene.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru