Go!Messenger, přibližte se svým přátelům

Video hovory, hlasové hovory a instantní zprávy pro PSP
reklama

Praha, 27. srpna 2007 - Go!Messenger, bezdrátový komunikační balíček pro PSP, byl představen na tiskové konferenci společnostíSony Computer Entertainment Europe (SCEE) a British Telecom během akce s názvem Games Convention. Komunikační balíček Go!Messenger bude uveden na trh v lednu 2008.  

Uživatelé PSP dnes mohou za pomoci posledních novinek v IP technologii udržovat navzájem kontakt zadarmo, stačí mít k dispozici jakékoli bezdrátové vysokorychlostní internetové spojení. Majitelé PSP si stáhnou jednoduchou aplikaci - ta bude v budoucnosti součástí budoucí aktualizace firmwaru - a pak již mohou pomocí nové a intuitivní dotykové klávesnice na obrazovce komunikovat navzájem, pomocí instantních zpráv (IM), kdykoli budou připojeni k Wi-Fi. Přidaná sluchátka pak umožní hlasový chat a hlasové zprávy, a připojí-li uživatelé Go!Cam, tedy videokameru pro PSP, budou se moci se svými přáteli spojit i pomocí videohovorů a nechávat zábavné video i hlasové zprávy. 

Go!Messenger

Go!Messenger byl vyvinut ve spolupráci se společností BT, která je jedním z předních globálních poskytovatelů telekomunikačních služeb na územích SCEE  a zároveň partner Sony v oblasti bezdrátové komunikace. Společnost BT, která má bohaté zkušenosti s poskytováním průkopnických, vysoce kvalitních video a hlasových hovorů přes internet v rámci svého projektu „21st Century Network“, tak mohla integrovat PSP se svým stávajícím „softphonem“.

„Se službou Go!Messenger PSP se opět posouvá hranice možností, stávající multimediální zážitky obohacuje o unikátní komunikační prvky,“ uvedl manažer Stephane Hareau, PSP European Marketing Manager. „Více než 8,5 milionům uživatelů PSP v oblasti SCEE jsme umožnili navzájem komunikovat prostřednictví video či hlasového chatu a potvrdili jsme tak, že neustále pracujeme na rozvoji potenciálu PSP.“  

Go!Messenger

Warren Buckley, Director Portfolio Convergence BT retail  k tomu dodal: „Komunikační balíček Go!Messenger výrazně obohatí uživatele PSP. Go!Messenger umocňuje zábavní potenciál PSP, neboť nabízí hned několik možností, jak spolu mohou hráči zůstat v kontaktu. Naším úkolem v BT je využít zkušeností z poskytování průkopnických komunikačních služeb tak, aby se mohli účastníci bezstarostně bavit.“

O společnosti Sony Computer Entertainment Europe Ltd.

Společnost Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) sídlící v Londýně má na starosti distribuci, marketing a prodej hardwaru PLAYSTATION®3, PlayStation®2 a PSP™ (PlayStation®Portable) a softwaru ve 102 zemích v Evropě, na Středním východě, v Africe a v Oceánii. SCEE rovněž vyvíjí, vydává, prodává a distribuuje zábavní software pro tyto formáty a na zmíněných územích tyto formáty i ošetřuje licenční programy třetích stran.

Od uvedení konzole PLAYSTATION 3 na evropský trh 23. března 2007 se od konce března 2007 na územích obhospodařovaných SCEE prodalo 1,6 milionu konzolí, globálně pak již 5,5 milionu. Od evropského debutu 24. listopadu 2000 se na územích obhospodařovaných SCEE prodalo k březnu 2007 44 milionů konzolí PlayStation 2, globálně pak 117 milionů, čímž se stala tato konzole nejúspěšnějším produktem ve spotřební elektronice v celých dějinách. Od evropského debutu 1. září 2005 se ke konci března 2007 prodalo na územích obhospodařovaných SCEE 8 milionů systémů PSP, v globálním měřítku se jich pak od japonského debutu v prosinci 2004 prodalo přes 25 milionů.

O produktech PlayStation se více dozvíte na stránkách www.playstation.com, případně můžete navštívit Virtuální tiskové oddělení na www.scee.presscentre.com.

PlayStation a logo PlayStation jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Sony Computer Entertainment Inc. PSP je ochranná známka společnosti Sony Computer Entertainment Inc. Veškeré další ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

O společnosti BT

BT je jedna z předních globálních firem poskytujících komunikační řešení a služby ve 170 zemích světa. Věnuje se hlavně síťovým IT službám, místním, národním a nadnárodním telekomunikačním službám a vysokorychlostním internetovým produktům a službám s vyšší přidanou hodnotou. BT se skládá ze čtyř hlavních divizí: BT Global Services, Openreach, BT Retail a BT Wholesale.

Za fiskální rok 2006 (tedy k 31. březnu 2007) činila tržba BT Group 20,223 miliardy liber, z toho nezdaněný zisk 2,484 miliardy liber.

Firma British Telecommunications plc (BT) je dceřinou společností ve stoprocentním vlastnictví BT Group a nabízí prakticky všechny služby BT Group. Akcie BT Group plc jsou kótované na londýnské a newyorské burze.

Více informací získáte na stránkách www.bt.com/aboutbt

Další informace a dotazy:

Tomáš Buzek, Weber Shandwick

Tel: +420 221 085 364, +420 724 724 240

E-mail: tbuzek@webershandwick.cz

Poznámka pod čarou

Pro volání zdarma mezi uživateli Go!Messenger je potřeba přístup k Wi-fi (např. domácí bezdrátové vysokorychlostní spojení.) Provozovatelé některých veřejných bezdrátových hotspotů mohou své služby zpoplatňovat, totéž platí pro hovory uživatelů Go!Messenger prostřednictvím pevných linek a mobilních telefonů a VoIP, které neprovozuje společnost BT.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru