Gmail získá vylepšenou funkci Autocomplete

Google se rozhodl, že uživatelům ulehčí vyhledávání obsahu v Gmailu a do nedávno přidané funkce autocomplete přiřadil návrhy založené na obsahu toho kterého e-mailu. 
reklama

Dříve autocomplete navrhoval pouze e-mailové adresy ze seznamu kontaktů uživatele a z předchozí komunikace. Nová funkce se zobrazí všem uživatelům Gmailu v angličtině v příštích několika dnech, další jazyky budou přibývat v následujících měsících. Nový autocomplete by měl nejenže pomáhat hledat rychleji to, po čem uživatel pátrá, ale také celkově vylepšit hledání, které je v porovnání s tím, které známe na Googlu, slabé. 

Jednou z příjemných funkcí v hlavním vyhledávači Googlu je schopnost porozumět tomu, co uživatel do vyhledávače vkládá a opravovat jeho gramatiku. To v Gmailu není. Díky autocomplete se však správně napsané klíčové slovo zobrazí ještě dříve, než jej uživatel stihne napsat špatně - a to bude nyní i v Gmailu. Pokud používáte Google Apps, na autocomplete zatím musíte zapomenout. Google však slíbil, že tuto funkci bude v budoucnosti integrovat i do dalších produktů.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru