Gentoo slaví 10 let existence

A při této příležitosti se rozhodla komunita kolem něj oslavit to maximálně stylově - totiž speciální distribucí Gentoo Linux 10.0 Live DVD.
reklama

Připomínáme těm, kteří Gentoo prozatím nestihli či je pro ně zcela nové, že jde o distribuci nikoliv binární, ale zdrojovou. Výhodou tohoto řešení je, že si uživatel zkompiluje aplikace (a přirozeně i operační systém samotný) které potřebuje přesně na svoji sestavu a procesor. To se samozřejmě podepisuje na maximální optimalizaci.

Kompilační přístup má kromě svých pozitiv, také několik výrazných negativ. První z nich je, že zdrojové soubory jsou větší, nežli binární a věcí druhou je, že instalace klidně trvá i nějaký ten den (jde nahrát i binárky samozřejmě). Mimochodem, v roce 2006 to bylo právě Gentoo, které jako jedno z prvních nabízelo podporu procesorů řady IBM POWER5.

Zdroj: Internetnews blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru