GE vyvíjí biotického člověka

GE, General Electric je všestranná firma, která zasahuje od bankovnictví do průmyslu. Jedna z jejích divizí, technologicko-vývojový GE Global Research nyní pracuje na vytvoření biotického člověka. Půjde o fyziologický model, který by svými funkcemi napodoboval živého člověka. Biotic Man, jak se tento projekt jmenuje, by měl výrazně urychlit přípravu nových léků. Projekt bude využívat software Physiologically Based Pharmacokinetic (PBPK), který na základě výpočetních modelů dokáže vyhodnotit účinek léku v těle, a to podstatně dříve než klinické testy.

Reklama

Pokud vezmeme v potaz, že za projektem stojí také Agentura pro eliminaci bezpečnostních hrozeb při americkém ministerstvu vnitra, asi nikoho nepřekvapí, že se počítá s využitím při obraně proti biologickým zbraním na domácím území, ale i na bojišti.

Software PBPK bude upraven tak, aby dokázal vypočítat účinek bakterií, virů a dalších příčin infekcí na lidské tělo. Bude simulovat reakci nových antibiotik, znázorní fyziologické změny u pacientů a pomůže vyhodnotit efektivitu léčby. Hlavní důraz je kladen na rychlost.

Zdroj: Tisková zpráva

Reklama

Komentáře

Sara Conorova mela pravdu ... skynet se blizi :-)

Ha, po přečtení mě napadlo to samé :)

Přidat komentář