GE vyvíjí biotického člověka

GE, General Electric je všestranná firma, která zasahuje od bankovnictví do průmyslu. Jedna z jejích divizí, technologicko-vývojový GE Global Research nyní pracuje na vytvoření biotického člověka. Půjde o fyziologický model, který by svými funkcemi napodoboval živého člověka. Biotic Man, jak se tento projekt jmenuje, by měl výrazně urychlit přípravu nových léků. Projekt bude využívat software Physiologically Based Pharmacokinetic (PBPK), který na základě výpočetních modelů dokáže vyhodnotit účinek léku v těle, a to podstatně dříve než klinické testy.
reklama

Pokud vezmeme v potaz, že za projektem stojí také Agentura pro eliminaci bezpečnostních hrozeb při americkém ministerstvu vnitra, asi nikoho nepřekvapí, že se počítá s využitím při obraně proti biologickým zbraním na domácím území, ale i na bojišti.

Software PBPK bude upraven tak, aby dokázal vypočítat účinek bakterií, virů a dalších příčin infekcí na lidské tělo. Bude simulovat reakci nových antibiotik, znázorní fyziologické změny u pacientů a pomůže vyhodnotit efektivitu léčby. Hlavní důraz je kladen na rychlost.

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Sara Conorova mela pravdu ... skynet se blizi :-)

návštěvník

Ha, po přečtení mě napadlo to samé :)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru