Funkce rozeznání obličeje na Androidu není bezpečná

Přihlašování se do telefonu pomocí obličeje namísto zadávání PINu je jednou z klíčových funkcí nově vydané verze Androidu 4.0. Podle nových zjištění však lze tuto technologii jednoduše obelstít.
reklama

A to navíc velmi jednoduše - před telefon stačí nastavit fotografii jeho uživatele. Funkce totiž pracuje na principu rozeznávání tvarů tváře, které si dříve "zapamatovala". Rozpoznání obličeje vyvolalo rozporuplné reakce už při jeho představování, kdy se pomocí ní Matis Duarte z Googlu nemohl do svého telefonu přihlásit při předváděcí tiskové konferenci - údajně kvůli špatnému osvětlení místnosti. Mluvčí Googlu tehdy řekl, že "funkce bude ještě vylepšována".

Google technologii na rozeznávání obličeje koupil od malé společnosti PittPatt. Tim Bray, který pracuje v Googlu na platformě Android k tomu, že lze funkci rozeznání obličeje obejít pomocí fotografie, na Twitteru napsal, že to možné není. Oficiálně se Google zatím nevyjádřil.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru