Francouzský proti-pirátský zákon zvýšil pirátství o 3 %

Pokud jde o porušování autorského zákona (či jak se populárně říká „pirátské stahování“), pak došlo ve Francii s nasazením nového zákona „3x a dost“ ke zcela opačnému účinku, než jaký společnosti vynucující legální nakládání s obsahem očekávaly.
reklama

Aktuálně platný zákon je ve Francii velmi jednoduchý – jestliže je někdo 3x přichycen při nedovoleném sdílení/kopírování, má zákaz používat internetové služby, resp. nakupovat je od poskytovatele připojení. Typický průběh jsou dva dopisy a poté soud, který má pravomoc uvalit na viníka pokutu vysokou až 300 tisíc EUR.

Univerzita v Rennes provedla průzkum, jaký byl dopad tohoto zákona ve skutečné praxi, a zjistila cosi zajímavého – namísto snížení se míra pirátství zvýšila o nějaká 3 %. Zkrátka, lidi sice odradilo sdílení skrze tradiční P2P sítě, nicméně našli si obsah skrze jiné cestičky. Jmenovitě je dnes populární http hosting ve stylu RapidShare pro data a zachytávání streamovaného obsahu u multimédií.

Zdroj: PCMag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru