Kniha Drupal

Popis

Diskuzní fórum ke knize Kniha Drupal - Podrobný průvodce tvorbou a správou webů je na světě.

Language
Czech

Opravy chyb

Nikdo není neomylný, ani já. Navíc bohužel nemohu za to, co napáchá korektor, který by měl texty spíš opravit. V tomto vlákně bych rád hromadil opravy chyb, které v knize jsou a kterých jsem si všiml nebo jsem na ně byl upozorněn.

Fotogalerie v Drupal 8

Dobrý den, chci se zeptat, zda je v knize řešena fotogalerie pod článkem. Pokud ano, jsou postupy stále aktuální, neboť třeba nyní ve verzi 8.5.3, už jsou zastaralé ?? Děkuji

Témata

Kniha D7 je, imho, dost dobrá, hodně stran, hodně čtení :)
Co mi chybí je, že v kapitole "Témata vzhledu" mohl být, alespoň na 10-20 stránkách nastíněn popis a postup změny při aktivaci témy Stark.
Aby si zejména začínající podle knihy sám mohl vyzkoušet, co a kde změnit.

reklama

Články

Dobrý deň, dá sa zrealizovať niečo také, že mám napríklad 5 článkov, a napr. 3 z nich aby sa zobrazovali iba prihláseným užívateľom, a zvyšné 2 všetkým (anonymným+prihláseným). dakujem

zobrazenie položky

Dobry den,

Chcem sa opytat na jednu zalezitost. Neviem ako zabranit zobrazeniu polozky "Napísal Návštevník - Vydané06 november 2009" v konkretnom type obsahu, a to Webformular, mam pomocou neho vytvoreny Kontaktny formular. Vopred dakujem za pomoc

Rado Bonk

reklama

CCK + Views

Dobry den pane Polzer, koupil jsem si Vasi knihu a musim rict, ze mi velice pomohla v zacatcich. Tvorim stranky spise ve Wordpressu, ale Drupal se mi zacal libit. Ma vice moznosti a nastaveni nez Wordpress.

Přidání více informací do profilu

Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli nemáte někdo zkušenosti s přidáním více informací do jednotlivých profilů uživatelů.
Potřebuji tam zadat vice informací, nejenom emailovou adresu, ale potřebuji tam dostat adresu, telefoní číslo a funkci zaměstnance.
Děkuji za info. Jan

Prenos z hostingu na localhost

pokúšam sa preniesť databázu z hostingu na lokálny počítač za účelom preskúšania funkcií. V systéme phpadmin zadám export so štandartným nastavením a komprimáciou gzip. Na lokálnom počítači mi beží phpadmin
localhost
* Verzia serveru: 5.0.51b-community
* Verzia protokolu: 10
* Server: localhost via TCP/IP
* Používateľ: root@localhost
* Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
*

phpMyAdmin - 2.11.7

* Verzia MySQL klienta: 5.0.51a
* Použité rozšírenia PHP: mysqli
*
V prípade importu mi vypíše chybové hlásenie ,

soubory, soubory a zase soubory

Dobrý den pane Polzer. Předem bych vám chtěl poděkovat za výbornou knihu, která mi konečně po třech týdnech přišla poštou. Aškoliv si hraji s Drupalem prakticky už od minulého léta, stále jsem nepřišel na 2 věci.

reklama
reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru