FluidHTML: To nejlepší z HTML i Flashe pod jednou střechou

Pokud dnes někdo touží naprogramovat web, musí učinit hned zpočátku jedno zásadní rozhodnutí: HTML nebo Flash? Firma FHTML ovšem plánuje oba tyto zdánlivě vzdálené břehy spojit nečekaně koncipovaným mostem.
reklama

V zásadě lze konstatovat, že FHTML se bude snažit poskytnout HTML programátorům prostředky pro využívání funkcí Flashe. Jazyk FluidHTML je nadstavbou tradičního HTML, dá se tedy se 100 % pravděpodobností předpokládat, že si z něj tvůrci vypůjčili kompletní "kostru".

Přístup je to sice zajímavý a mající potenciál na slibné výsledky někdy v budoucnu, na druhou stranu ale může být těžké prosadit FHTML, jelikož Flash a HTML komunity již mají své příznivce i odpůrce. FluidHTML je sice podobný oběma jazykům, nicméně žádný z čistě HTML nebo Flash programátorů by s ním zřejmě nebyl schopen hned plnohodnotně programovat.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru