Flash ve verzi Full míří na mobilní techniku

Reklama

Společnost Adobe kromě oznámení Adobe Flash Player 10.1 také doplnila informaci, že ty nejzajímavější vlastnosti technologie (nacházející se ve verzi Full a nikoliv Lite) budou brzy dostupné na všech obvyklých mobilních zařízeních.

S Microsoftem (Silverlight) a Sunem (Java FX) za zády se i dominantní Flash zřejmě rozhodl pojistit se, kde to půjde a hledat všechny možné cesty k dalšímu rozšíření a zkvalitnění své distribuce. Možná za tím stojí jen navýšení výkonu, kdoví. Tak či onak, plné verze se dočkáme na platformy Symbian S60, Google Android, Palm webOS a Windows Mobile 6.5.

Flash je k aktuálnímu datu používán na webu pro přehrávání 75 % videosouborů a 70 % online her. Adobe Flash 10.1 bychom se měli na mobilních zařízeních dočkat zhruba v první polovině 2010 a jeho určitě nejzajímavější vlastností bude podpora hardwarově akcelerovaného dekódování H.264 videa. K tomu bude přidána i podpora vícedotekových multi-touch gest a akcelerometru - to ale pochopitelně pouze tam, kde to samotné mobilní zařízení nabídne.

Zdroj: The Register

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář