Flash ve verzi Full míří na mobilní techniku

Společnost Adobe kromě oznámení Adobe Flash Player 10.1 také doplnila informaci, že ty nejzajímavější vlastnosti technologie (nacházející se ve verzi Full a nikoliv Lite) budou brzy dostupné na všech obvyklých mobilních zařízeních.
reklama

S Microsoftem (Silverlight) a Sunem (Java FX) za zády se i dominantní Flash zřejmě rozhodl pojistit se, kde to půjde a hledat všechny možné cesty k dalšímu rozšíření a zkvalitnění své distribuce. Možná za tím stojí jen navýšení výkonu, kdoví. Tak či onak, plné verze se dočkáme na platformy Symbian S60, Google Android, Palm webOS a Windows Mobile 6.5.

Flash je k aktuálnímu datu používán na webu pro přehrávání 75 % videosouborů a 70 % online her. Adobe Flash 10.1 bychom se měli na mobilních zařízeních dočkat zhruba v první polovině 2010 a jeho určitě nejzajímavější vlastností bude podpora hardwarově akcelerovaného dekódování H.264 videa. K tomu bude přidána i podpora vícedotekových multi-touch gest a akcelerometru - to ale pochopitelně pouze tam, kde to samotné mobilní zařízení nabídne.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru