Firmy mohou na Google Play hostovat vlastní kanály s aplikacemi

Google oznámil, že firmy, které používají vlastní aplikace vytvořené pro operační systém Android, mohou tyto svým zaměstnancům distribuovat pomocí nové funkce s názvem Soukromý kanál v Google Play.
reklama

"Google Play Soukromý kanál umožní vaší organizaci rychle a jednoduše distribuovat aplikace k zaměstnancům. Jakmile firma aplikaci nahraje za použití vývojářské konzole Google Play do e-shopu, uživatelům postačí, když se přihlásí za použití své e-mailové adresy a mohou ji ihned stahovat," uvedl produktový manažer Google Play Ellie Powers na oficiálním blogu. Díky vývojářské konzoli mohou administrátoři nastavit, kteří uživatelé smí uploadovat aplikace na soukromý kanál a kteří je mohou stahovat.

V návodu Powers doporučuje, aby si firma vytvořila vlastní účet na Googlu pro administrátorské účely, takže přístup ke správě aplikací nebude mít pouze jeden klíčový zaměstnanec ve společnosti. Google po firmách vyžaduje pouze zaplacení registračního poplatku ve výši 25 dolarů. Soukromých kanálů mohou kromě společností využít také vzdělávací instituce a vlády. Je otázkou, zda nová možnost přiměje více firem používat telefony s Androidem - podle nedávné studie společnosti Good Technology je totiž nejpopulárnějším telefonem mezi firemními uživateli zůstává stále iPhone.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru