Firmy místo BlackBerry preferují iPhone

Telefony BlackBerry byly známé tím, že je v oblibě měly firmy po celém světě. Podle nové studie to však vypadá, že společnosti nyní preferují spíše iPhone.
reklama

Studie, kterou vypracovala společnost iPass, se účastnilo 2300 zaměstnanců různých firem. Z jejích výsledků vyplývá, že BlackBerry se "ve svém království" ocitl na druhé pozici - využívá jej 32.2 % firemních uživatelů, zatímco iPhone drží 45% podíl. V minulém roce BlackBerry držel 34.5 % mobilního trhu, zatímco iPhone 31 %. A výrazně si polepšil i Android. Operační systém Googlu měl mezi firemními uživateli v roce 2010 pouhých 11.3 %, avšak tento rok to už bylo 21.3 %.

Na čtvrté příčce se umístila Nokia se 7.4 % (minulý rok to bylo 12.4 %). Celkově v dnešní době používá chytré telefony 95 % zaměstnanců, což je o deset procent více, než před rokem. Propad BlackBerry na druhou pozici není velkým překvapením. Jen minulý měsíc měly jeho služby po celém světě čtyřdenní výpadek, což postihlo miliony zaměstnanců, kteří jsou na nich závislí.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru