Firma Palm v těžkých ztrátách

Společnost Palm snažící se poslední dobou protlačit do podvědomí zákazníků svůj mobilní operační systém webOS a na něm běžící Palmy Pre a Pixi (dnes oba i ve verzi Plus) na tom není příliš dobře – zisky za poslední dobu jsou mnohem níže, nežli bylo přepokládáno.
reklama

Konkrétně máme na mysli 3. čtvrtletí jejího aktuálního fiskálního roku, v němž poptávka znatelně poklesla a celkem logicky s sebou vzala i zisky. Oproti stejnému období minulého roku se příjmy snížily o 98 milionů USD, což značí čistou ztrátu 22 milionů USD. Z distribuovaných 960 tisíc přístrojů bylo prodáno jen 408 tisíc.

Palm by neměl příliš brečet nad rozlitým mlékem, jelikož si za to může v první řadě sám svojí mizernou distribuční politikou. Ačkoliv mnoho uživatel v řadě zemí na přístroje již marně čeká nějakých 10 měsíců, ty se stále prodávají jen v několika málo lokalitách (Mexiko, USA, Německo a pár dalších) – dokonce ani ČR je ještě oficiálně nemá a přitom zájem u lokální komunity je.

Zdroj: Betanews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Palm Pre u nás zkouší O2, ale s termín spuštění prodeje nikdo nechce říct. Můj dojem je, že se Palm shlédnul v prvotní distribuční politice Apple, ale nepovedlo se mu jeho krok zopakovat tak, jak by si představoval.

návštěvník

Máte pravdu, testuje se nějaký měsíc už zhruba, ale datum stále nic. Tak či onak, zkusit podobnou aplikační distribuční politiku se chystá i Microsoft s Windows Phone 7 Series...

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru