Firma Palm v těžkých ztrátách

Reklama

Společnost Palm snažící se poslední dobou protlačit do podvědomí zákazníků svůj mobilní operační systém webOS a na něm běžící Palmy Pre a Pixi (dnes oba i ve verzi Plus) na tom není příliš dobře – zisky za poslední dobu jsou mnohem níže, nežli bylo přepokládáno.

Konkrétně máme na mysli 3. čtvrtletí jejího aktuálního fiskálního roku, v němž poptávka znatelně poklesla a celkem logicky s sebou vzala i zisky. Oproti stejnému období minulého roku se příjmy snížily o 98 milionů USD, což značí čistou ztrátu 22 milionů USD. Z distribuovaných 960 tisíc přístrojů bylo prodáno jen 408 tisíc.

Palm by neměl příliš brečet nad rozlitým mlékem, jelikož si za to může v první řadě sám svojí mizernou distribuční politikou. Ačkoliv mnoho uživatel v řadě zemí na přístroje již marně čeká nějakých 10 měsíců, ty se stále prodávají jen v několika málo lokalitách (Mexiko, USA, Německo a pár dalších) – dokonce ani ČR je ještě oficiálně nemá a přitom zájem u lokální komunity je.

Zdroj: Betanews

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Palm Pre u nás zkouší O2, ale s termín spuštění prodeje nikdo nechce říct. Můj dojem je, že se Palm shlédnul v prvotní distribuční politice Apple, ale nepovedlo se mu jeho krok zopakovat tak, jak by si představoval.

Máte pravdu, testuje se nějaký měsíc už zhruba, ale datum stále nic. Tak či onak, zkusit podobnou aplikační distribuční politiku se chystá i Microsoft s Windows Phone 7 Series…

Přidat komentář