Firemní aplikace pro Google Glass se objeví počátkem příštího roku

Společnost, která se specializuje na aplikace pro platformy Googlu oznámila, že nyní vyvíjí několik firemních aplikací pro Google Glass, které by mohly být na trhu již začátkem příštího roku.
reklama

"V současné době jsme pouze v počátečním stádiu vývoje," uvedl na konferenci E2 v Bostonu Dan McNelis ze společnosti Dito. Ta nyní například pro stavební společnost vyvíjí aplikaci určenou pro Google Glass, jež bude schopná modelovat objekty - od nákresů až po 3D model. Podle McNelise se bude moci pracovník firmy třeba procházet po staveništi, podívat se na podpěrný sloup "a pomocí Google Glass si ověřit, zda je na správném místě a stojí ve správném úhlu."

"Google bohužel výslovně zakázal vytváření aplikací pro Glass, které umožňují rozpoznávat obličeje," řekl McNelis. "Myslím si však, že jde pouze o zákaz dočasný a Google si uvědomuje potřebnost takových aplikací. Jakmile se Glass zavedou na trhu, lidé si na ně zvyknou a Google vymyslí, jak dostatečně chránit soukromí cizích lidí, přidání takové funkce do aplikace bude podle mého názoru jistě možné." Na konferenci E2 se prezentovalo ještě dalších šest firem, jež na vývoji firemních aplikací pro Glass pracují. Někteří z vývojářů si však stěžovali na slabou výdrž baterie Glass, která v plném provozu činí asi tři hodiny.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru