Firefox slaví: Miliarda svíček na dortu

Představovat naší ctěné čtenářské obci alternativní prohlížeč Mozilla Firefox by zřejmě bylo příslovečným nošením dříví do lesa. Mnohem zajímavější je dnes ale informace, že Firefox brzy oslaví 1 000 000 000 stažení.
reklama

Nedá nám to na úvod si trochu nostalgicky nezavzpomínat: Firefox 1.0 byl vydán v roce 2004 a to konkrétně v jeho listopadu jako open source bezpečnější browserová alternativa k tehdy výrazně dominujícímu Internet Exploreru (cca 90 %). Jak šel čas, podařilo se prohlížeči postupně překonat několik zajímavých číselných bariér.

Přesně za rok od svého uvedení měl Firefox tržní podíl cca 10 %. Zhruba od poloviny roku 2008 již Firefox dosáhl na hranici 30 % a zasadil se o snížení IE na nějakých 60 %. Minulý rok se Mozilla pokoušela vytvořit světový rekord týkající se release Firefoxu 3.0. To se jí i podařilo, jelikož si jej stáhlo na 8 milionů lidí za 24 h.

No a dnes, se nám blíží hranice 1 000 000 000 downloadů. Takže vy, ortodoxní příznivci, určitě nezapomeňte sledovat online počitadlo a patřičně načasovat bouchnutí šampaňského...

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru