Firefox pro mobilní zařízení možná přinese podporu H.264

Mozilla ve snaze vyjít vstříc svým uživatelům zvažuje, že její webový prohlížeč Firefox bude opět podporovat H.264 video.
reklama

Pokud se Mozilla rozhodne změnit svou politiku, v rámci které podporuje pouze otevřené standardy, mohli bychom se podpory H.264 dočkat již u příští mobilní verze prohlížeče Firefox. H.264 je majetkem MPEG LA, která jej vždy (i když s určitými omezeními)  dovolovala používat bez placení dalších poplatků. Před rokem MPEG LA přislíbila, že její kodek bude přístupný zdarma na vždy.

Pravdou však je, že tento "slib" může být kdykoli porušen. H.264 nepodporuje kromě Firefoxu ani Chrome. S tím, jak však Adobe oznámilo konec podpory Flashe pro mobilní zařízení, bude muset Mozilla svou pozici opět promyslet. Google celou věc vyřešil tím, že koupil společnost On2, která vytvořila formát WebM.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru