Firefox pro dotykové rozhraní Windows 8 bude až v březnu

Webový prohlížeč Firefox od Mozilly určený pro dotykové rozhraní Windows bude kvůli obtížím při vývoji vydán později, než se předpokládalo.

Reklama

Firefox pro Modern UI má být nově vydán až 18. března, tedy dva roky po ohlášení týmu Mozilly, že na něm začíná pracovat. Vývojáři třetích stran se k Firefoxu pro dotykové rozhraní Windows 8 mohli dostat již v březnu 2013 v rámci tzv. nightly buildu a dále pak v září minulého roku díky Aurora beta kanálu. Původně měl být Firefox pro dotykové rozhraní dostupný s vydáním verze 27, avšak objevily se další problémy a vydání muselo být odloženo až na verzi 28.

Nový webový prohlížeč bude fungovat jako alternativa k Internet Exploreru, přičemž bude podporovat gesta, Firefox Sync nebo Share Charm. Prohlížeč je postaven na enginu Mozilla Gecko (tom samém, který se používá pro desktopovou verzi) a podporuje WebGL, hardwarově akcelerované HTML5, H.264 a WebM. Mozilla také odložila vydání dalších verzí Firefoxu o dva týdny, aby "si zaměstnanci mohli dopřát zasloužený odpočinek". To znamená, že další verze Firefoxu se objeví až 4. února.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář