Firefox pro Android přináší Do Not Track

Nejnovější betaverze webového prohlížeče Firefox pro Android přináší doplněk s názvem Do Not Track, který je již několik měsíců součástí desktopové verze prohlížeče.

Reklama

Betaverzi si můžete zdarma stáhnout z Android Marketu. Do Not Track je technologie, která uživatelům umožňuje informovat webové stránky a zadavatele reklamy, že nemají o reklamu (a její cílení na sebe pomocí zkoumání chování uživatele na internetu) zájem. Funkci najdou uživatelé betaverze pod nastavením soukromí a bezpečnosti. K její aktivaci stačí jedno poklepání prstem.

Do Not Track funguje tak, že přidává do HTTP hlaviček komponent “DNT: 1”. To znamená, že každá žádost odeslaná do prohlížeče uživatele je vrácena s tím, že člověk nemá zájem. Po aktivaci funkce můžete využít testovací stránku, která vám potvrdí, zda Do Not Track opravdu funguje. Uživatelé zařízení s iOS si na Do Not Track budou muset ještě nějakou dobu počkat (i Safari od Apple tuto technologii nabízí pouze u desktopové verze). Důležité je vědět, že DNT automaticky nevypne reklamu, ale dává pouze webovým stránkám najevo, že si ji nepřejete.

Zdroj: PCAdvisor

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář