Firefox pro Android přináší Do Not Track

Nejnovější betaverze webového prohlížeče Firefox pro Android přináší doplněk s názvem Do Not Track, který je již několik měsíců součástí desktopové verze prohlížeče.
reklama

Betaverzi si můžete zdarma stáhnout z Android Marketu. Do Not Track je technologie, která uživatelům umožňuje informovat webové stránky a zadavatele reklamy, že nemají o reklamu (a její cílení na sebe pomocí zkoumání chování uživatele na internetu) zájem. Funkci najdou uživatelé betaverze pod nastavením soukromí a bezpečnosti. K její aktivaci stačí jedno poklepání prstem.

Do Not Track funguje tak, že přidává do HTTP hlaviček komponent "DNT: 1". To znamená, že každá žádost odeslaná do prohlížeče uživatele je vrácena s tím, že člověk nemá zájem. Po aktivaci funkce můžete využít testovací stránku, která vám potvrdí, zda Do Not Track opravdu funguje. Uživatelé zařízení s iOS si na Do Not Track budou muset ještě nějakou dobu počkat (i Safari od Apple tuto technologii nabízí pouze u desktopové verze). Důležité je vědět, že DNT automaticky nevypne reklamu, ale dává pouze webovým stránkám najevo, že si ji nepřejete.

Zdroj: PCAdvisor

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru