Firefox OS má již 18 partnerů

Mozilla krátce před Světovým mobilním kongresem ve Španělsku oznámila, že pro svůj nový operační systém Firefox OS má již podporu od 18 operátorů.
reklama

Smartphony postavené na tomto OS budou využívat pouze otevřené webové standardy, což znamená, že jakákoli funkce může být vytvořena pomocí HTML5. Díky flexibilitě platformy budou operátoři moci zařízení jednoduše nastavit tak, aby vyhovovala potřebám jejich a zákazníků. iOS, Android a Windows Phone se však bát nemusejí, Firefox OS je totiž zaměřen především na rozvojové trhy. Zatím je potvrzeno, že v první vlně se zařízení s tímto operačním systémem dostanou do Brazílie, Kolumbie, Maďarska, Mexika, Černé hory, Polska, Srbska, Španělska a Venezuely.

Mozilla v těchto zemích bude spolupracovat s operátory América Móvil, China Unicom, Deutsche Telekom, Etisalat, Hutchison Three Group, KDDI, KT, MegaFon, Qtel, SingTel, Smart, Sprint, Telecom Italia Group, Telefónica, Telenor, TMN a VimpelCom. První telefony s Firefox OS vyrobí společnosti Alcatel (TCL), Huawei, LG a ZTE a všechny budou opatřeny čipy Snapdragon od Qualcommu. Později v tomto roce Mozilla zpřístupní také vlastní e-shop s aplikacemi.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Montenegro = Černá Hora

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru