Firefox OS bude vydán v létě v pěti zemích

Šéf Mozilly Gary Kovacs včera během rozhovoru pro AllThingsD řekl, že operační systém Firefox OS bude vydán v létě v pěti zemích světa.
reklama

Firefox OS, který je určen především pro levné telefony v rozvojových zemích, se objeví na trzích v Brazílii, Polsku, Portugalsku, Španělsku a Venezuele. Mozilla představila svůj mobilní operační systém tento rok těsně před Světovým mobilním kongresem. Systém bude zcela postaven na otevřených webových standardech, takže jakákoli funkce bude moci být vytvořena v HTML5. Podle analytiků by to Mozille mohlo pomoci při upevnění pozice Firefox OS na rozvojovém trhu.

Společnost NPD Group nedávno uvedla, že v roce 2016 se na celém světě prodá více, než 311 milionů levných smartphonů. Levný chytrý telefon je definován jako ten, jenž stojí méně, než 150 dolarů. Firefox OS verze 1 bude teprve začátkem. Kovacs podotkl, že nové funkce budou rychle přibývat. Analytici předpovídají, že pozice Mozilly na rozvojových trzích nebude jednoduchá, a to především kvůli konkurenci Androidu. 

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru