Firefox bude vykreslovat PDF pomocí HTML5 a JavaScriptu

Webové prohlížeče v současné době při zobrazování PDF souborů spoléhají na plug-iny. To by se však mohlo změnit, neboť Mozilla podle nových informací začíná pracovat na PDF čtečce, která bude fungovat postavena na HTML5 a JavaScriptu.
reklama

PDF čtečka musí být především rychlá při renderování textu, což by tyto technologie měly zajistit. Projekt, na němž se nyní pracuje necelý měsíc, se jmenuje pdf.js a podívat se na něj můžete na GitHubu (demo je dostupné zde). Podle vývojářského týmu by pdf.js do tří měsíců měl nabízet nejpodstatnější funkce.

Dalším krokem bude integrace pdf.js do Firefoxu. Vývojáři doufají, že integrace kromě jiného přispěje i k bezpečnosti uživatelů prohlížeče od Mozilly, neboť pdf.js používá pouze bezpečné webové jazyky a neobsahuje (prý) žádný kód, který by mohli útočníci zneužít. Předpokládá se, že v budoucnu bude pdf.js použit i v dalších prohlížečích.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru