Firefox 7 přinese velké úspory paměti

Vývojáři Mozilly na oficiálním blogu oznámili, že nová verze Firefoxu přinese výrazné úspory operační paměti. Přesvědčit se budeme moci již za týden, kdy bude vydána betaverze Firefoxu 7.
reklama

"Firefox 7 používá méně paměti, než Firefox 6 (a 5 a 4): často o 20 až 30 % méně, někdy i o 50 %," řekl Nicholas Nethercote z Mozilly. "Využití paměti prohlížečem zůstane na stejné úrovni, pokud necháte počítač zapnutý například přes noc a paměť se uvolní vždy, když uzavřete větší množství záložek. To znamená, že je Firefox 7 rychlejší (někdy dost dramaticky) a je u něj menší pravděpodobnost, že spadne."

Prohlížeč od Mozilly byl již dříve kritizován, že používá příliš mnoho RAM a po uzavření záložek neuvolňuje paměť. Podle Nethercota byly relativně efektivní verze 3, 3.5 a 3.6, avšak u verze 4 se to opět zvrtlo kvůli jejím novým funkcím, dekódování obrázků a agresivnímu JavaScriptu.

Vývojáři Mozilly si také často stěžují na add-ony, které často zpomalení prohlížeče zapříčiňují. Podle společnosti NetMarketShare je v současné době stále nejpoužívanějším webovým prohlížečem Internet Explorer s 52,71% podílem na trhu. Druhý Firefox má 21,47% podíl a na třetí příčce je Chrome s 13,49 %. Firefox 7 by se měl objevit 27. září, betaverze bude vypuštěna už příští týden.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru