Firefox 4: přes 7 milionů stažení za první den

Webový prohlížeč Mozilla Firefox 4 si během prvních 24 hodin od vydání stáhlo okolo sedmi milionů lidí. Tři miliony uživatelů navíc již v době vydání finální verze prohlížeče měly na svých počítačích nainstalovaný Firefox 4 RC, který od finální verze příliš odlišný není.
reklama

Mozilla včera oficiálně oznámila, že během prvního dne bylo staženo 7,1 milionů instalací nového prohlížeče. V pátek dopoledne však již Mozilla evidovala přes 23 milionů stažení.

Počet stažení za prvních 24 hodin je třikrát větší, než jakého před nedávnem dosáhl Internet Explorer 9. To je velmi zajímavé především proto, že Microsoft má možnost nový Internet Explorer distribuovat přes Automatické aktualizaceve Windows.

Rekord ve stažení nových instalací stále drží Firefox 3 u něhož Mozilla za prvních 24 hodin v roce 2008 zaznamenala 8 milionů stažení. "Prohlížeč v dnešní době by si měl nejen pamatovat naši historii, hesla, otevřené záložky a otevřené aplikace, ale měl by si tyto informace pamatovat, ať už jej spustíme na jakémkoli zařízení," oznámila Mozilla v prohlášení.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru