Firefox 4: přes 7 milionů stažení za první den

Webový prohlížeč Mozilla Firefox 4 si během prvních 24 hodin od vydání stáhlo okolo sedmi milionů lidí. Tři miliony uživatelů navíc již v době vydání finální verze prohlížeče měly na svých počítačích nainstalovaný Firefox 4 RC, který od finální verze příliš odlišný není.

Reklama

Mozilla včera oficiálně oznámila, že během prvního dne bylo staženo 7,1 milionů instalací nového prohlížeče. V pátek dopoledne však již Mozilla evidovala přes 23 milionů stažení.

Počet stažení za prvních 24 hodin je třikrát větší, než jakého před nedávnem dosáhl Internet Explorer 9. To je velmi zajímavé především proto, že Microsoft má možnost nový Internet Explorer distribuovat přes Automatické aktualizaceve Windows.

Rekord ve stažení nových instalací stále drží Firefox 3 u něhož Mozilla za prvních 24 hodin v roce 2008 zaznamenala 8 milionů stažení. “Prohlížeč v dnešní době by si měl nejen pamatovat naši historii, hesla, otevřené záložky a otevřené aplikace, ale měl by si tyto informace pamatovat, ať už jej spustíme na jakémkoli zařízení,” oznámila Mozilla v prohlášení.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář