Firefox 4 ovládá čím dál více trhu

I když automatický upgrade zastarávajícího Firefoxu 3.5 na verzi 4 proběhne až za pár týdnů, Firefox 4 i tak získává stále větší popularitu.

Reklama

Na počátku května počet uživatelů Firefoxu 4 zaznamenal prudký nárůst, zatímco podíl IE9 na trhu spíše stagnoval. “Od aktivace systému, který uživatele Firefoxu 3.5 a 3.6 upozorňuje na dostupnost verze 4, jsme zaznamenali velký nárůst počtu uživatelů nejnovější verze našeho webového prohlížeče,” stojí v prohlášení Mozilly na jejím blogu. “Nárůst počtu uživatelů Internet Exploreru 9 je oproti tomu velmi pomalý.” Mozilla nedávno oznámila, že během června začne s automatickým upgradem uživatelů Firefoxu 3.5 na nejnovější verzi svého prohlížeče.

Bude to vůbec poprvé, co Mozilla zvolí tento přístup, díky kterému by v následujících měsících mělo Firefox 4 začít používat dalších 12 milionů lidí. Mozilla nedávno oznámila, že již zaregistrovala přes sto milionů stažení nejnovější verze svého prohlížeče. Podle společnosti StatCounter, Firefox 4 včera držel 16% trhu, zatímco IE9 má pouhých 5%. Podle předpokladů by se však IE9 měl překonat 10% hranici během pár měsíců.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář