Firefox 4 ovládá čím dál více trhu

I když automatický upgrade zastarávajícího Firefoxu 3.5 na verzi 4 proběhne až za pár týdnů, Firefox 4 i tak získává stále větší popularitu.
reklama

Na počátku května počet uživatelů Firefoxu 4 zaznamenal prudký nárůst, zatímco podíl IE9 na trhu spíše stagnoval. "Od aktivace systému, který uživatele Firefoxu 3.5 a 3.6 upozorňuje na dostupnost verze 4, jsme zaznamenali velký nárůst počtu uživatelů nejnovější verze našeho webového prohlížeče," stojí v prohlášení Mozilly na jejím blogu. "Nárůst počtu uživatelů Internet Exploreru 9 je oproti tomu velmi pomalý." Mozilla nedávno oznámila, že během června začne s automatickým upgradem uživatelů Firefoxu 3.5 na nejnovější verzi svého prohlížeče.

Bude to vůbec poprvé, co Mozilla zvolí tento přístup, díky kterému by v následujících měsících mělo Firefox 4 začít používat dalších 12 milionů lidí. Mozilla nedávno oznámila, že již zaregistrovala přes sto milionů stažení nejnovější verze svého prohlížeče. Podle společnosti StatCounter, Firefox 4 včera držel 16% trhu, zatímco IE9 má pouhých 5%. Podle předpokladů by se však IE9 měl překonat 10% hranici během pár měsíců.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru