Firefox 3.5 překonal v globálním měřítku IE7 i IE8

Někdy minulý týden, zhruba v době ohlášení Microsoftu o jeho dohodě s EU, se stala věc, kterou bychom mohli nazvat jako „Malý krok pro Firefox, ale velký skok pro Microsoft“.
reklama

Právě tehdy totiž analyzátorská firma StatCounter registrovala více návštěvníků vybavených internetovým prohlížečem Mozilla Firefox, nežli těch s Internet Explorerem 7 a 8. Minimálně to každopádně znamená to, že Mozilla (+ na Mozille stavící browsery) jsou napříč platformami populárnější než IE7 a IE8.

V pondělí ráno dosáhl počet http requestů ze strany Firefoxu 3.5 na hranici 21,93 % proti 21,2 % http requestů od IE7 a 20,32 http requestů pocházejících od IE8. Samozřejmě, když čísla sečteme, IE spojenými silami stále Firefox hladce válcují: 55,42 % na straně jedné vůči 30,94 % na té druhé.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru