Firefox 15 opravuje problémy s pamětí

Mozilla oznámila vydání Firefoxu 15, který přináší řadu vylepšení výkonu a stability včetně opravy problému s pamětí, o němž se ví již roky.
reklama

Celý uplynulý rok se tým Mozilly snažil, aby byl Firefox efektivnější a jeho snahy se nyní začínají projevovat. Vývojáři se u patnácté verze Firefoxu zaměřili na problémy s únikem paměti, jež zapříčiňují především add-ony. Mozilla na svém blogu vysvětlila, že add-ony někdy udržují spuštěné další kopie webových stránek v paměti i poté, co uživatel uzavře záložku. Tyto stránky se pak v paměti kupí a mohou zabrat její značnou část. Firefox 15 je schopen toto jednání zachytit a odstranit bez jakékoli změny jednotlivých add-onů.

V důsledku toho je prohlížeč samozřejmě rychlejší a méně padá. Firefox 15 přináší také vylepšený mechanismus "tichých aktualizací", jenž byl představen u dvanácté verze prohlížeče. Mechanismus spočívá v tom, že se uživatelům již nezobrazují pop-up okna u každé aktualizace a všechno se stáhne a nainstaluje na pozadí. Mezi další funkce, které stojí za pozornost, patří zabudovaná PDF čtečka, zabudovaný JavaScript Debugger, lepší podpora protokolu SPDY a několik vylepšení u WebGL.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru