Firefox 14 přináší bezpečnější vyhledávání

Mozilla vydala novou verzi svého prohlížeče Firefox, která přináší implicitně zapnutý protokol HTTPS při hledání na Googlu a funkci auto-complete při psaní URL.
reklama

Čtrnáctá verze Firefoxu je vydávána jen měsíc poté, co se Firefox 14 objevil na Androidu a šest týdnů po vydání verze 13 pro desktop. Uživatelům, kteří již Firefox mají nainstalovaný, se prohlížeč bude aktualizovat automaticky. 

Firefox 14 přináší novou API, jež webovým vývojářům umožňuje zabránit na dálku počítačům uživatele, aby přešly do režimu spánku (například při přehrávání online videa) nebo full screen podporu pro Mac OS X 10.7. Zajímavé změny doznal také Awesome Bar, který nyní při psaní URL adresy využívá auto-complete funkci podobnou vyhledávání v Googlu. Mozilla také zapnula HTTPS pro hledání na Googlu.

Co se ochrany týče, přináší Firefox 14 ještě další funkci s názvem Click to Play, která hlídá plug-iny. Pokud si uživatel funkci zapne, Click to Play se ho zeptá vždy, když se bude chtít nějaký přídavek spustit. Click to Play lze spustit vepsáním about:config do Awesome Baru, stisknutím tlačítka Enter a vyhledáním plugins.click_to_play.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru