FBI opět varuje před červem Zeus

Na internetu se objevila nová varianta známého červa Zeus, která je schopná prolomit většinu zabezpečení, které používají finanční instituce u e-bankingu.
reklama

Nová verze červa Zeus byla nazvána Gameover, protože "jakmile infikuje počítač uživatele, ukrade hesla a uživatelská jména a prolomí běžné obranné systémy, které používají finanční instituce." A jakmile se hackeři dostanou na bankovní účet uživatele, je zcela jistě "game over". Podle FBI útočníci k šíření červa používají falešné webové stránky, na které se uživatelé dostanou kliknutím na odkaz v nevyžádaném e-mailu. "Jakmile na tu stránku vstoupíte, Gameover se vám stáhne do počítače a ihned začne pracovat na získání citlivých dat," stojí v prohlášení FBI.

FBI dále uvedlo, že většina prostředků z ukradených účtů byla útočníky použita na nákup drahých kamenů a hodinek ve známých kamenných obchodech. "Zloději kontaktují obchod s tím, že chtějí koupit danou věc a dohodnou se, že za ni zaplatí převodem. Následující den do obchodu přijde jimi najatý člověk, který si po té, co si obchodník ověří připsané peníze na účtu, věc vezme. Následně ji předá zlodějům. Ti pak věc dále prodají a získají z ní peníze," uvedla FBI.

Zdroj: Zdnet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru