FBI hledá vývojáře pro tvorbu "špionážní" aplikace

FBI chce vytvořit aplikaci, která bude umět sledovat veřejné příspěvky uživatelů na Facebooku, Twitteru a jiných sociálních sítích a předpovídat kriminální činy, terorismus nebo veřejné nepokoje.
reklama

FBI to oznámila zde s tím, že do 10. února se jí mohou vývojáři, kteří by se na vývoji aplikace chtěli podílet. Potenciální zájemci musejí navrhnout a zdokumentovat, jak by takový systém pracoval a jaká by byla jeho cena. Podle FBI musí být požadovaný systém schopen hledat a shromažďovat veřejně dostupné materiály z Facebooku, Twitteru a jiných sociálních médií podle zadaných klíčových slov. 

Agenti by pak měli být programem informováni v případě, že by byly zachyceny "vznikající nebezpečí, mimořádné události a jiné novinky." Následně by měli mít možnost zobrazit shromážděné informace na mapě a ke každé z nich přidávat své vlastní poznatky. Stránky FBI dodávají, že aplikace by měla pomoci "lokalizovat zločince a analyzovat jejich kroky."

Zdroj: PCW

 
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru