FBI chce po ISP vést logy o navštívených webech

Americká FBI tlačí na providery internetového připojení, aby vedli záznamy o tom, jaké weby uživatel navštívil a to v délce trvání 2 roky. Organizace věří, že by to napomohlo v boji proti dětské pornografii a dalším vážným zločinům.
reklama

Není to jenom FBI, kdo by uvítal dlouhodobé uchovávání podobných informací. Organizaci pro vyšetřování počítačových zločinů by to přirozeně taktéž výrazně usnadnilo život. V USA již platí podobný zákon, který od roku 1986 přikazuje telefonním poskytovatelům uchovávat po 18 měsíců jméno, adresu, číslo volajícího i volaného, datum, čas i délku hovoru.

Zatím není jisté, co vlastně chtějí všichni logovat. Jestli jen IP adresu navštíveného webu, doménu typu „Maxiorel.cz“, doménu druhého řádu („poddomena.domena.cz“) nebo přímo celou URL adresu jako třeba „https://www.maxiorel.cz/windows-live-movie-maker-vlastni-rozliseni-bitrate-kodeky“.

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru