Falešný antivirus míří na uživatele Firefoxu

Uživatelé Firefoxu by si měli dávat pozor na nový falešný antivirus, který se šíří pomocí podvodných webových stránek.
reklama

Hrozba se podle bezpečnostní společnosti Sophos týká pouze uživatelů operačního systému Windows a webového prohlížeče Firefox. Těm se stáhne do počítače, pokud navštíví podvodnou webovou stránku, která vypadá přesně jako Windows Update od Microsoftu. Pokud uživatel na tuto stránku vstoupí, je vyzván ke stažení "urgentní" aktualizace o velikosti 2.8MB. Po jejím stažení se naoko spustí skenování počítače proti virům, ty jsou v systému samozřejmě nalezeny a uživateli je nabídnut placený falešný antivirový program.

"Počítačoví piráti využívají podobných technik tzv. sociálního inženýrství čím dál více. Uživatelé jsou v těchto případech přesvědčováni, že jejich systém je infikován virem a mnoho z nich si proto přímo od hackerků koupí antivir, který by měl problém vyřešit. Ten je samozřejmě zcela nefunkční a nepotřebný," řekl Graham Cluley ze Sophosu. Podobné útoky na uživatele Firefoxu jsou v současné době čím dál frekventovanější, minulý týden Sophos informoval o jiné webové stránce, která se uživatele tohoto prohlížeče snažila přimět ke stažení falešného antiviru.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru