Faceboook bude sdílet více dat se zadavateli reklam

Jedna z nejznámějších sociálních sítí světa Facebook se chystá přepsat svoji "Privacy policy". Facebook v této souvislosti také naznačil rozšíření typů dat, které budou k dispozici zadavatelům reklam.
reklama

Změny oznámil PR boss Elliot Schrage, který uvedl informaci, že Facebook sice bude poskytovat zadavatelům reklam více detailů o registrovaných uživatelích, nicméně veškerá data budou přísně anonymní. A proč to vše vlastně? Jelikož zadavatelé by rádi přesněji věděli, jak si vedly jejich reklamy.

Jsou tu ještě dvě další významné novinky. Předně - pokud uživatel nastaví svůj profil jako viditelný pro všechny, může dotyčný očekávat indexaci libovolnou vyhledávací službou - veškeré newsy a feedy tedy postovat s rozvahou. Další zajímavostí je, že Facebook plánuje zveřejňovat místo dotyčného, což by však mělo být jištěno dotazem.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru