Facebook vyvíjí zpravodajskou platformu

Facebook vyvíjí novou zpravodajskou platformu pro mobilní zařízení s názvem Reader, která bude fungovat jako agregátor zpráv tak, že zobrazí zprávy sdílené přáteli spolu s texty zpravodajských portálů.
reklama

S informací přišel Wall Street Journal, podle něhož je aplikace v počátečním stádiu vývoje a vypadá podobně jako mobilní aplikace Flipboard shromažďující v časopisovém formátu články a reakce ze sociálních sítí. V současné době je Reader vyvíjen exkluzivně pro produkty Apple - tedy iPhone, iPod Touch a iPad. Je vidět, že Facebook se snaží proniknout i do jiných odvětví - a má proč: hodnota akcií společnosti klesla na pouhých 35 % IPO.

V současné době je uživatelské rozhraní Facebooku využíváno především k udržení kontaktu s přáteli, rodinou a kolegy. Profesionálové jej k práci nepoužívají, což efektivně využil LinkedIn (ten mimo jiné nedávno koupil mobilní aplikaci Pulse za 90 milionů dolarů). Facebook také nedávno přidal podporu hashtagů. Otázkou však je, zda se společnosti podaří přesvědčit uživatele, že její největší sociální síť světa je tím pravým místem, kde hledat nejnovější zprávy.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru