Facebook vyvíjí zpravodajskou platformu

Facebook vyvíjí novou zpravodajskou platformu pro mobilní zařízení s názvem Reader, která bude fungovat jako agregátor zpráv tak, že zobrazí zprávy sdílené přáteli spolu s texty zpravodajských portálů.

Reklama

S informací přišel Wall Street Journal, podle něhož je aplikace v počátečním stádiu vývoje a vypadá podobně jako mobilní aplikace Flipboard shromažďující v časopisovém formátu články a reakce ze sociálních sítí. V současné době je Reader vyvíjen exkluzivně pro produkty Apple - tedy iPhone, iPod Touch a iPad. Je vidět, že Facebook se snaží proniknout i do jiných odvětví - a má proč: hodnota akcií společnosti klesla na pouhých 35 % IPO.

V současné době je uživatelské rozhraní Facebooku využíváno především k udržení kontaktu s přáteli, rodinou a kolegy. Profesionálové jej k práci nepoužívají, což efektivně využil LinkedIn (ten mimo jiné nedávno koupil mobilní aplikaci Pulse za 90 milionů dolarů). Facebook také nedávno přidal podporu hashtagů. Otázkou však je, zda se společnosti podaří přesvědčit uživatele, že její největší sociální síť světa je tím pravým místem, kde hledat nejnovější zprávy.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář