Facebook vydal aplikaci Camera pro iOS

Facebook vydal novou aplikaci pro iOS, která by uživatelům měla usnadnit a urychlit nahrávání fotografií na jeho sociální síť. Navazuje na populární Instagram, který Facebook nedávno koupil.
reklama

Když uživatel otevře aplikaci Camera, uvidí vedle sebe fotografie, které nahráli jeho přátelé nebo rodina. Mezi fotkami se lze jednoduše přesouvat a zvětšovat je. Aplikace také umožňuje uploadovat několik fotografií najednou - uživatel jednoduše označí, které fotky chce nahrát ze svého alba. Před sdílením fotografií je možné označit přátele nebo přidat poznámky. 

Camera nabízí také některé základní nástroje pro úpravu fotografií, jakými jsou možnost obrázek oříznout, otočit nebo vybrat jeden z 15 efektů. Mohli byste čekat, že aplikace nabídne také některé funkce z populárního Instagramu, jenž Facebook nedávno koupil - bohužel tomu tak není.

Dá se však tušit, že Facebook zanedlouho svou aplikaci o funkce z Instagramu obohatí. Facebook Camera je možno stáhnout v App Store pro iPhone 3GS a vyšší, iPad (kromě první generace tohoto tabletu) a čtvrtou generaci iPodu touch zcela bez poplatku. Není zatím jasné, zda Facebook plánuje i verzi své aplikace pro Android. (V Česku zatím Camera v AppStore není dostupná).

Další informace najdete na webu programu Camera, kde je i ukázkové video.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru