Facebook údajně pracuje na náhradě Google Readeru

Největší sociální síť světa Facebook údajně pracuje na své vlastní RSS čtečce, která by mohla sloužit jako náhrada oblíbeného Google Readeru. 
reklama

Oznámení Googlu o ukončení podpory čtečky Google Reader dříve v tomto roce vzbudilo veřejné pozdvižení u fanoušků po celém světě. Několik technologických společností následně představilo své plány na vytvoření vlastních čteček, avšak 1. červenec, kdy bude provoz Google Readeru oficiálně ukončen, se rychle blíží. Podle vývojáře Toma Waddingtona nás možná nakonec zachrání Facebook. Waddington našel v kódu Facebooku kousky RSS kódu, jenž má být napojen na Facebook ID a podle vývojáře by čtečka největší sociální sítě světa měla fungovat stejně, jako Google Reader.

Není zatím jasné, zda bude čtečka Facebooku brát obsah pouze z jeho sociální sítě, nebo z celého internetu. Uživatelé by jistě preferovali druhé řešení, jelikož to první by Google Reader plnohodnotně nenahradilo. Vlastní RSS čtečku v současné době vyvíjí také Digg.com, podle nehož by jeho produkt měl obsahovat "to nejlepší z Google Readeru včetně API“ a spatřit světlo světa ještě v tomto roce. Betaverze RSS čtečky od Digg.com by se měla objevit ještě v tomto měsíci.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru