Facebook údajně pracuje na náhradě Google Readeru

Největší sociální síť světa Facebook údajně pracuje na své vlastní RSS čtečce, která by mohla sloužit jako náhrada oblíbeného Google Readeru. 

Reklama

Oznámení Googlu o ukončení podpory čtečky Google Reader dříve v tomto roce vzbudilo veřejné pozdvižení u fanoušků po celém světě. Několik technologických společností následně představilo své plány na vytvoření vlastních čteček, avšak 1. červenec, kdy bude provoz Google Readeru oficiálně ukončen, se rychle blíží. Podle vývojáře Toma Waddingtona nás možná nakonec zachrání Facebook. Waddington našel v kódu Facebooku kousky RSS kódu, jenž má být napojen na Facebook ID a podle vývojáře by čtečka největší sociální sítě světa měla fungovat stejně, jako Google Reader.

Není zatím jasné, zda bude čtečka Facebooku brát obsah pouze z jeho sociální sítě, nebo z celého internetu. Uživatelé by jistě preferovali druhé řešení, jelikož to první by Google Reader plnohodnotně nenahradilo. Vlastní RSS čtečku v současné době vyvíjí také Digg.com, podle nehož by jeho produkt měl obsahovat "to nejlepší z Google Readeru včetně API“ a spatřit světlo světa ještě v tomto roce. Betaverze RSS čtečky od Digg.com by se měla objevit ještě v tomto měsíci.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář