Facebook spouští funkci Moje historie

Facebook oficiálně začal mezi uživateli po celém světě zpřístupňovat novou funkci s názvem Moje historie.
reklama

Funkce Moje historie (anglicky Timeline) byla představena v září a po jejím nasazení se uživatelé dočkají (již po několikáté) kompletní přeměny profilových stránek, kde se namísto pouhého zobrazování nejnovějších statusů bude zobrazovat mix fotografií a statusů až do doby, kdy se uživatel připojil k Facebooku. Jak řekl Zuckerberg, Moje historie je příběh vašeho života. Kdokoli, kdo si zobrazí na vašem profilu Moji historii, bude moci kliknout na jakýkoli rok a uvidí, co jste v tomto roce dělal - včetně statusů a fotografií. Facebook automaticky vyhledá ty nejzajímavější aktualizace a zvýrazní je na profilu uživatele - vlastník profilu však může pro každý rok zvýraznění u daných fotografií a statusů odstranit a přidat vlastní.

Jak možná už tušíte, nápad na vytvoření Linie života, která zobrazí staré - potenciálně nepříjemné momenty - na profilech uživatelů, se některým lidem nemusí líbit. Facebook proto uživatelům dává sedmidenní lhůtu na nastavení jejich Linie života, než bude tato 21. prosince zpřístupněna ostatním. Funkci Moje historie můžete spustit samozřejmě již nyní, a to na této stránce. Facebook nejprve Moji historii spustil minulý týden na Novém Zélandu, kde monitoroval chování uživatelů před celosvětovým vydáním. Před tím byla Moje historie přístupná vývojářům a betatesterům - podle společnosti ji vyzkoušelo na milion lidí.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru